+36-30-231-9162 zeneiskola.tat@gmail.com

Az iskola története, hagyományok

A zeneiskola 1987-ben alakult, mint a nyergesújfalui Szabolcsi Bence zeneiskola tagiskolája. Ebben az időszakban a tanítás a Kultúrházban és a Kertvárosi általános iskolában folyt. Kezdetben 4 pedagógus végezte az oktató-nevelő munkát. Ekkor a növendékek létszáma 50-60 között volt.

A rendszerváltás idején a mi iskolánk volt Komárom-Esztergom Megyében az első, amely levált az anyaiskolától, és önálló lett. Ekkor a növendékek létszáma a szeptemberi tanévkezdésre 88-ra emelkedett. A dinamikus fejlődés jól nyomon követhető az évenkénti magasabb létszámból. Jelenleg 145 növendék tanul 10 tanszakon. Fő célként a fúvós hangszerek oktatását tűztük ki, mert környezetünkben két fúvószenekar is működik, így nagy igény van az utánpótlásra.

Fiatalnak mondható zeneiskolánk kezdettől fogva bekapcsolódik a megyei rendezvényekbe. Rendszeres résztvevői vagyunk a Megyei Kamarazene fesztiválnak, a megyei szólóhangszeres versenyeknek.

A magas színvonalú hangszeres oktatás elérése mellett fontosnak tartjuk az iskola kisugárzó hatásának fokozását. Ennek érdekében a község óvodáinak és iskoláinak vezetőivel egyeztetve, hangszerbemutatóinkkal népszerűsítjük a zeneoktatást. Ezek a hangversenyek a beiskolázást könnyebbé tehetik. Nem utolsó sorban, ezekkel a hangszeres bemutatókkal segíthetjük az óvoda és az általános iskola oktató-nevelő munkáját is.

Elengedhetetlen a szoros, hatékony, jó kapcsolat kialakítása a szülőkkel. Látniuk, tudniuk kell a közös munka eredményeit, problémáit. Erre az egyik legjobb kapcsolattartási terület a hangversenyek alkalmával adódik, hiszen a tanszaki koncerteket szülői értekezlettel egybekötve tartjuk. Munkánk tervezésekor a szülők véleményére, igényeik figyelembevételével is számítunk.

Fontos a meglévő hagyományok ápolása, és emellett a jövő feladatainak a hagyományokra épülő magas szintű, de reális tervezése, valamint más intézményekkel és a civil szervezetekkel való kapcsolat kialakítása. A kultúrház és a zeneiskola között különösen jó a munkakapcsolat. Az egyéb rendezvényeken való aktív részvételt is fontosnak tartjuk, községi rendezvények, kiállítások megnyitója, különböző egyházi és egyéb ünnepi alkalmak.